TIPY NA VÝLET

Vadaš Thermal Resort Štúrovo

Rekreačný komplex VADAŠ THERMAL Štúrovo je právom slávny aj za hranicami. Svojou kapacitou nad 10.000 návštevníkov, obnovenými bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, novými radmi bufetov i možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka.  

Ostrihomská bazilika 

Najznámejšou pamiatkou Ostrihomu je svetoznáma bazilika. Bazilika je 118 m dlhá a 40 m široká, vnútorná výška kupoly je 71,6 m. Jej príčelie zdobí osem 22 m vysokých stĺpov korintského štýlu. Terajšia bazilika tvoriaca dominantu mesta sa na podnet slovenského arcibiskupa Alexandra Rudnaya začala stavať v roku 1822. Slávnostne bola vysvätená 31. augusta 1856 a úplne dokončená v roku 1869. Bola postavená podľa vzoru Baziliky sv. Petra v Ríme na mieste bývalého katedrálneho kostola, ktorý bol spustošený roku 1543.  

Wellness Hotel Thermal

Blahodarné relaxačné účinky, interiér inšpirovaný prírodou a exkluzívny výhľad na ostrihomskú baziliku - to všetko nájdete od 26. januára v novootvorenom wellness centre hotela Thermal***, ktorý očakáva svojich hostí po celý rok!

Zážitkové a relaxačné bazény, inšpirované prírodou, ponúkajú rôzne anti-stresové a relaxačné prvky, medzi nimi divokú rieku, hydromasáže a trysky, chrliče, relaxačné lavice a iné vodné atrakcie pre dokonalý relax a zábavu. V blízkosti zážitkových bazénov detský bazén zaručuje zábavu aj pre tých najmenších.

Vyšehrad

Vyšehrad je malé starobylé mesto na severe Maďarska v ohybe Dunaja, 25 km východne od Štúrova a 35 km severne od Budapešti oproti mestu Nagymaros. Nad Vyšehradom sa na pravom brehu Dunaja nachádza na skale hrad zo 4. storočia. Ja známe ako miesto vzniku Vyšehradskej skupiny v roku 1991. 

Južnoslovenská Vinohradnícka Oblasť

Domovom tejto rozsiahlej oblasti sú nížiny Podunajska a povodie riek Dunaj a Hron, kde do nej spadá 114 vinohradníckych obcí. Tie sa sústredia do ôsmych rajónov v okolí Komárna, Dunajskej Stredy, Štúrova, Galanty, Palárikova, Hurbanova, Šamorína a Strekova. Najlepšími podmienkami pre prípravu kvalitných vín pritom disponuje východná časť na sever od Štúrova, vzhľadom na jej teplé podnebie a veľkú dávku slnečných lúčov. Charakteristickými produktami Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti sú muštové a modré odrody. Muštové zastupuje Chardonany, Burgundské biele či Rizling vlašský a rýnsky. Modré reprezentujú Svätovavrinecké, Frankovka modrá a Cabernet Sauvignon. Okrem vína región vyniká termálnymi kúpaliskami, mlynmi Malého Dunaja a pamätihodnosťami z rímskych čias.  

Burda - Kováčovské kopce

Kováčovské kopce sú jedinečnou prírodnou rezerváciou, ako geologická rarita majú andezitový podklad obklopený vápencovo - tufovými vyvrelinami. Svahy Kováčovských kopcov patria medzi turisticky najvyhľadávanejšie trasy okolia mesta Štúrovo, najmä južné, kde sa v katastri obce Chľaba nachádza turisticko - rekreačná oblasť Kováčov ( cca 13 km od Štúrova). Z hľadiska flóry a fauny sú jediným matranským refúgiom teplomilného zoskupenia v našej vlasti. Veľmi zaujímavý je sled stepných, lesostepných, skalných a lesných formácií.


Výletná loď Balu

Štúrovský vláčik


Zábavný lanový park VadašLand

Lanový park VadašLand sa nachádza v areáli termálneho kúpaliska Vadaš v Štúrove. Nájdete ho v strede jazera na ostrove. Patrí medzi najnovšie a najbezpečnejšie lanové parky na Slovensku a je určený pre všetky vekové kategórie. Vďaka kompletnému osvetleniu si v areáli môžete užiť aj večerné lezenie.  

Family Adrenalin Park 

Cyklotrasa : Štúrovo - Ostrihom - Višehrad - Ostrihom - Štúrovo - trasa celkom 67,8 km

Štúrovsko - Višehradská cyklotrasa Vám ponúka jedinečnú príležitosť spoznať podunajský región pozdĺž rieky Dunaj od Komárna až po Štúrovo po oboch stranách rieky, teda aj na maďarskej strane s odklonom na Višehrad. Navštíviť Visegrád je priam povinnosťou každého uvedomelého Stredoeurópana. Tým, ktorí tak ešte neurobili, to môžeme len odporučiť.

Rybolov na teplovodnom jazere 

Rybolov na teplovodnom jazere VADAŠ Thermal Resort (v jazere sa nachádza veľké množstvo rýb rôzneho druhu aj veľkého rozmeru: kapor, amur, sumec, šťuka. Jazero vďaka teplej vode, ktorá nezamrzne ani v najväčšej zime, je ideálnym miestom pre milovníkov rybolovu v chladnejších mesiacoch. Na jazere platí pravidlo chyť a pusť!) 


Adrenaline Wakepark

WakePark sa nachádza v areáli termálneho kúpaliska Vadaš, ktoré je asi najväčšie termálne kúpalisko v SR s dennou návštevnosťou 12 000 ľudí. V areáli je ubytovaných ďalších 4 -5000 ľudí. Vlek je sprístupnený pre verejnosť. Súčasťou je požičovňa s prilbami, vestami a samozrejme doskami. Jazdiť je možné na kneeboarde, wakeskate, vodných lyžiach, wakeboarde a ako doplnkovú atrakciu (hlavne kvôli zvýšeniu popularity a záujmu) budeme mať možnosť ťahania sa na nafukovačke. (naraz môžu ísť na nej až 3 osoby) Zaujímavosťou je, že vlek je postavený na jazere s termálnou vodou,takže je možné jazdiť v podstate už od apríla až do konca októbra nakoľko voda je naozaj teplá. Mesto Štúrovo sa nachádza pri hraniciach s Maďarskom, 150 km od Bratislavy smer Komárno.